Headhunter to osoba, która na zlecenie organizacji lub innej instytucji szuka odpowiednich pracowników, czyli identyfikuje menedżerów, cenionych na rynku specjalistów i nawiązuje z nimi kontakt dążąc do zorganizowania spotkania celem zapoznania ich ze zleconą ofertą pracy, a w ostateczności, jeśli kandydat spełnia wszystkie oczekiwania, do polecenia przyszłemu pracodawcy.

Proces rekrutacji

Jak wygląda proces rekrutacji przeprowadzony przez headhuntera? Na początku “łowca głów” poszukuje potencjalnych kandydatów, dodaje darmowe ogłoszenia o pracę, zbiera CV oraz inne dokumenty aplikacyjne, analizuje życiorysy i doświadczenie, po to aby w końcu spotkać się z wybranymi przez siebie kandydatami. Rozmowa bezpośrednia jest niezbędnym elementem w procesie rekrutacji, aby bliżej poznać kandydata. 

Kogo szuka headhunter?

Pożądana osoba jest pozytywnie nastawiona do rozmowy, dobrze i nienagannie się zachowuje, jest zaangażowana i konkretna oraz potrafi sprecyzować swoje myśli. Jest osobą dobrze zorganizowaną, w jasny sposób mówiącą szczerze o swoich życiowych i zawodowych planach.  Oczywiście to tylko kilka podstawowych cech, na które zwracają uwagę rekrutujące osoby i na który my powinniśmy zwrócić uwagę podczas takich spotkań.