Fakturowanie po zaznajomieniu się z podstawowymi  przepisami to czynność z pozoru prosta, która nie powinna stwarzać większych problemów. Błędy zdarzają się jednak każdemu, a niektóre powtarzają się szczególnie często. Co najczęściej przedsiębiorcy robią źle?

Dane kontrahenta

Wystawiając fakturę trzeba zadbać o poprawność m.in. takich danych jak imię i nazwisko klienta, jego numer telefonu czy adres e-mail, te zmieniają się jednak szybko stąd są często zdezaktualizowane i wymagają poprawy. W takim przypadku przyda się program do wystawiania faktur online, który będzie zintegrowany z GUS, a więc zadba o poprawność i aktualność wszystkich danych oraz sam uzupełni je przy tworzeniu faktury.

Numer faktury

Paradoksalnie, kolejny częsty błąd dotyczący wystawiania faktur, który wyłapują księgowe to ich błędny numer. Nieprawidłowości biorą się z faktu, że przedsiębiorcy nie korzystają z darmowych programów do wystawiania faktur, ale utrudniając sobie sprawę sami tworzą je w programach takich jak word. Niepotrzebnie. Program do fakturowania za darmo to zero formalności i oszczędność czasu - od teraz za 0 zł przez najbliższy rok.